HAKKIMIZDA

Adli Tıp Eğitim ve Hizmet Laboratuvarı; ulusal ve uluslararası düzeyde güvenlik teşkilatlarına, yargı mensuplarına, savcılıklara, savunma tarafına, ayrıca özel kişi ve kurumlara Adli Bilimlerin çeşitli alanlarında eğitim programları sunmakta, bununla birlikte gerek medeni hukuk gerekse ceza hukuku olgularında bilirkişi hizmeti vermektedir.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi “adli bilimlerin” öneminin farkındalığı içerisinde, kuruluşu ile birlikte 2010 yılında “Cinsel Suçlar Merkezi’’ni faaliyete geçirmiştir. Bugün, çok daha geniş bir yelpazede ve özellikle DNA çalışmalarını kapsayacak şekilde geliştirilmiş olan laboratuvar, akademisyenler ve uzman bilim insanlarından oluşmaktadır. En ileri teknolojiyi kullanan ve farklı bilirkişilik konularında hizmet veren oluşum, ilgililere hızlı ve kesin cevap vermektedir.

Bu tür hizmetin en üst düzey güvenirlik ve verim içerisinde yapılması gerektiği açıktır. Uluslararası Kalite Güvencesi normlarına uygun olarak, kuruluşun net veri dokümantasyonu ve delil teslim zincirine tam uyum içerisinde çalışması sağlanabilmektedir. İşte bu nedenle, aşamaların takibi, analizler ve sonuçların değerlendirilmesi için kayıt altına alma, delil teslim zinciri dokümantasyonu, sıkı kalite kontrol koşulları ve veri yönetimi yapılandırılmasına son derece büyük önem verilmektedir.

Adli Tıp Eğitim ve Hizmet Laboratuvarı çalışma sistemi, mevcut altyapısı, olanakları ve uzman ekibi ile 2019 yılında TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi akreditasyonu almıştır. Ayrıca ISO 17025:2017 Kalite Sistemi kapsamında akredite olma süreci devam etmektedir. Uluslararasılaşma yaklaşımı temelinde yapılmış olan başvuru sonucunda, INTERPOL tarafından 2019 yılında kapsamlı bir denetleme sürecinden sonra akredite edilmiştir.

Emniyet Genel Müdürlüğü – İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile karşılıklı yapılan protokol kapsamında Emniyet Teşkilatı mensuplarına Adli Bilimlerin çeşitli alanlarında eğitim ve uygulama programları düzenlenmektedir.

Adli Tıp Eğitim ve Hizmet Laboratuvarı yurt içinde ve yurt dışındaki paydaşlarla suçun aydınlatılması ve önlenmesi amacıyla, Adli Bilimler ile ilgili alanlarda topluma hizmet ve bilime katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.Prof. Dr. Ersi Kalfoğlu
Adli Tıp Laboratuvarı Müdürü
Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı

Randevu Almak İçin Tıklayınız.